
Niutono lopšys – tai švytuoklė, vaizduojanti pagrindinius fizikos principus: energijos tvermės dėsnį, energijos nuostolius bei juos sukeliančius veiksnius. Šios švytuoklės kūrimo istorija prasidėjo dar septynioliktame amžiuje. Pradinis švytuoklės modelis buvo sukurtas Kristiano Heigenso – Nyderlandų astronomo, fiziko bei matematiko, atlikusio įvairius bandymus su švytuoklėmis bei išradusio švytuoklinį laikrodį.
Jis suformulavo idėją, jog uždaroje sistemoje kūnai turės tą pačią energiją po susidūrimo kaip ir prieš jį, mat energija susidūrimo metu perduodama iš vieno kūno kitam. Savo idėjai pagrįsti jis sukonstravo švytuoklę, sudarytą iš dviejų rutulių. Nepaisant pirminio švytuoklės modelio, Niutono lopšys išpopuliarėjo tik XX-ajame amžiuje, kai to meto nežymus aktorius Simonas Prebble, ieškodamas galimybių užsidirbti, nusprendė sukonstruoti naują švytuoklę bei išplatinti ją pasaulyje ne kaip fizikinę demonstraciją, o kaip stalo žaislą.
Anglų fiziko bei matematiko Izaoko Niutono moksliniai darbai buvo tiesiog įkvėpimas Simonui Prebble imtis šio darbo, todėl švytuoklei buvo suteiktas „Niutono lopšio“ pavadinimas. Šiandien visiems gerai žinomas Niutono lopšys gali būti ne tik ofise ar namuose kaip interjero detalė, bet ir dovana vaikui.
Dar nesuprantant fizikos dėsnių toks stalo žaislas vaikui gali pasirodyti stebuklingas. O suaugusiems šio lopšio nauda akivaizdi: visą dieną dirbant kompiuteriu toks kamuoliukų supimasis ir spragsėjimas turi raminamą poveikį. Taigi, privalumų šis išradimas turi tikrai daug, o jį įsigyti galite dovanos.lt svetainėje.
Spragtelėti žemiau “dovanos.lt”



